Sari la conținut
Vicks NyQuil SEVER Rece, Flu, and Congestion Medicine, 2x12 fl oz Twin Pack, Berry Flavor, Maximum Force, Nighttime Relief

Price:

133,44 lei


Vicks NyQuil SEVER Rece, Flu, and Congestion Medicine, 2x12 fl oz Twin Pack, Berry Flavor, Maximum Force, Nighttime Relief

https://nutricity.ro/shop/brswifyyaj5gcali-vicks-nyquil-sever-rece-flu-and-congestion-medicine-2x12-fl-oz-twin-pack-berry-flavor-maximum-force-nighttime-relief-94230 https://nutricity.ro/web/image/product.template/94230/image_1920?unique=a21004e

Stock Expiry Date*: 24-10-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Puternic, mult-simptom scutire. NyQuil SEVER ameliorează tusea, strănutul, nasul înfundat, dureri minore ale corpului, congestie sinusală, presiune sinusală, durere în gât, dureri de cap şi febră
  • TRUSTED NIGHTTIME COLD & FLU RELIEF. NyQuil SEVERE temporarily relieves common cold & flu symptoms so you can get the rest you need
  • FAST RELIEF SO YOU CAN SLEEP. Don't let your cold keep you up. Just one dose of NyQuil SEVERE starts working fast to provide effective cold & flu relief
  • GREAT-TASTING BERRY FLAVORED NYQUIL. Get the same cold & flu relief you expect from NyQuil SEVERE in a berry flavor
  • WORLD'S #1 SELLING OTC COUGH AND COLD BRAND. Vicks has been trusted for over 125 years to relieve your worst cold & flu symptoms

133,44 lei 133.44 RON 133,44 lei Taxe incluse

Not Available For Sale

(5,56 lei / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Marca
  • Aromă
  • Număr de unități
  • Formular element
  • Greutate element
  • Beneficii de produs
  • Numărul de elemente
  • Producătorul
  • Dimensiuni element L x W x H
  • Ingrediente
  • Tip de produs
  • Utilizări specifice pentru produs
  • Ingrediente active
  • UPC
  • Numărul de identificare comercială globală
  • Numele tipului de pachet
  • Publicul țintă
  • Ingrediente
  • Număr de conținut net
  • Marca
  • Tip de produs
  • Numele mărcii
  • Descrierea intervalului de vârstă
  • Tipul containerului
  • Numărul părții producătorului
  • Număr model
  • Dimensiuni elemente
  • Caracteristici suplimentare

Această combinație nu există.

Contactați-ne
Relief la rece și la gripă
Ingrediente Glicerină, Sorbitol, Sucraloză, FD&C Red No. 40, propilenglicol, Apă purificată, Citrat de sodiu, Gumă de xantan, Clorura de sodiu, benzoat de sodiu, aromă, FD&C Blue No. 1, zaharină sodică, Dextromethorphan HBr 20 Mg, Doxylamine Succinate 12.5 Mg, Active ingredients (in each 30 mL): Acetaminophen 650 mg, Phenylephrine HCl 10 mgInactive Ingredients: Citric Acid
Ingrediente active Acetaminofen, Dextrometorfan Hbr
Ingrediente Glicerină, Aromă, Clorura de sodiu, Apă purificată, Citrat de sodiu, Sucraloză, Sorbitol, Benzoat de sodiu, Gumă de xantan, Propilen Glycol, Fd&c Nr. roșu 40, Fd&c Blue No. 1, Saccharin Sodiu, Ingrediente active (în fiecare 30 ML): Acetaminofen 650 Mg, Doxilamină Succinat 12, 5 Mg, Dextrometorfan Hbr 20 Mg, Fenilefrină Hcl 10 Ingrediente Mginactive: Acid citric
Marca Vicks
Aromă Berry.
Număr de unități 24 Once de lichide
Formular element Sirop
Greutate element 24 Once
Beneficii de produs Controlul răcelii şi al gripei
Numărul de elemente 2
Producătorul p&g
Dimensiuni element L x W x H 5, 25 X 2, 75 X 6, 85 Inches
Tip de produs Relief la rece și la gripă
Utilizări specifice pentru produs Tuse
UPC 323900038165
Numărul de identificare comercială globală 00323900038165
Numele tipului de pachet Flacon
Publicul țintă Unisex-adulți
Număr de conținut net 1 flacon
Marca Vicks
Tip de produs Medicamente
Numele mărcii Vicks
Descrierea intervalului de vârstă Adulţi
Tipul containerului Flacon
Numărul părții producătorului PG-6470
Număr model PG-6470
Dimensiuni elemente 5.25 x 2.75 x 6.85 inches
Caracteristici suplimentare Non-Drowsy
  • Buy Four or More Offer

    Obțineți 5% reducere când cumpărați 4 sau mai multe produse

  • Next Purchase Offer
    Obțineți o reducere de 5% la următoarea achiziție.
  • Ships From(Romania)
    Comenzile sunt procesate și expediate din Brooklyn, SUA.

  • Delivery Offer(Romania)
    Livrare gratuită pentru comenzile eligibile.
Delivery Detail
Timp estimat de livrare: 12–26 zile (internațional).
3–6 zile (domestic).
Safe Checkout
Finalizare de plată sigură garantată
Return Policy

Garanție de returnare de 30 de zile
Achiziții sigure susținute de suport pentru returnare de 30 de zile.

Free Return Pickup
Preluare gratuită pentru retur disponibilă
Ne ocupăm de retururi de la ușa dvs. fără costuri suplimentare.

 

When cold symptoms keep you up, try Vicks NyQuil SEVERE Cold & Flu Liquid medicine. Just one dose starts working fast to relieve 9 of your worst cold and flu symptoms, to help take you from 9 to none. From the world's #1 selling OTC cough and cold brand**, Vicks NyQuil SEVERE provides fast, powerful, maximum strength relief for your worst cold and flu symptoms. Available in a great-tasting Berry flavor liquid. Vicks NyQuil SEVERE provides powerful, maximum strength 9-symptom relief to treat coughing, sneezing, stuffy nose, minor body pain, sinus congestion, sinus pressure, sore throat, headache, and fever. Use when you need fast, nighttime relief for your ugliest, roughest, toughest cold symptoms so you can rest. Nothing works faster. Vicks has been trusted for over 125 years to relieve your cold and flu symptoms. NyQuil is the #1 pharmacist recommended nighttime cough, cold & flu brand* *2022 Pharmacy Times Survey of Pharmacists OTC Recommendations ** Nicholas Hall’s global CHC sales database, DB21

Informaţii importante

Informații privind siguranța

Avertizare hepatică: Acest produs conţine acetaminofen. Poate apărea afectarea severă a ficatului dacă luaţi mai mult de 4 doze în 24 de ore, ceea ce reprezintă cantitatea maximă zilnică pentru acest produs împreună cu alte medicamente care conţin acetaminofen, 3 sau mai multe băuturi alcoolice în fiecare zi în timpul utilizării acestui produs. Alergie Alertă: Acetaminofen poate provoca reacţii cutanate severe. Simptomele pot include: înroşirea pielii, vezicule, erupţii cutanate. Dacă apare o reacţie cutanată, opriţi utilizarea şi solicitaţi imediat ajutor medical. Avertizare în gât: Dacă durerea în gât este severă, persistă mai mult de 2 zile, este însoţită sau urmată de febră, dureri de cap, erupţii cutanate, greaţă sau vărsături, consultaţi imediat un medic. A nu se utiliza împreună cu niciun alt medicament care conţine acetaminofen (prescripţie sau fără prescripţie medicală). Dacă nu sunteţi sigur dacă un medicament conţine acetaminofen, adresaţi-vă medicului sau farmacistului. Dacă luaţi acum o reţetă de inhibitor al monoaminooxidazei (IMAO) (anumite medicamente pentru depresie, afecţiuni psihice sau emoţionale sau boala Parkinson) sau timp de 2 săptămâni după oprirea medicamentului IMAO. Dacă nu ştiţi dacă medicamentul dumneavoastră de prescripţie medicală conţine IMAO, adresaţi- vă medicului sau farmacistului înainte de a lua acest medicament. Adresaţi-vă unui medic înainte de utilizare dacă aveţi boli de ficat, boli de inimă, hipertensiune arterială, boli tiroidiene, diabet zaharat, glaucom, tuse care apare cu prea mult flegmă (mucus), o problemă de respiraţie sau tuse cronică care durează sau aşa cum apare cu fumat, astm bronşic, bronşită cronică, sau emfizem, probleme de urinare din cauza prostatei mărite, adietă limitată la sodiu. Adresaţi- vă unui medic sau farmacistului înainte de utilizare dacă luaţi sedative sau tranchilizante, luând medicamentul de subţiere a sângelui warfarină. Atunci când utilizaţi acest medicament nu utilizaţi mai mult decât este indicat, poate să apară excitabilitate, în special la copii, somnolenţă marcată, evitaţi băuturile alcoolice, aveţi grijă atunci când conduceţi vehicule cu motor sau folosiţi utilaje, alcool etilic, sedative şi tranchilizante poate creşte somnolenţa. Opriţi utilizarea şi întrebaţi medicul dacă aveţi nervi, ameţeli sau somnolenţă, durere, congestie nazală sau tuse se agravează sau durează mai mult de 7 zile, febra se înrăutăţeşte sau durează mai mult de 3 zile, roşeaţă sau umflare, apar noi simptome, tusea se întoarce sau apare cu erupţii cutanate sau dureri de cap care durează. Acestea ar putea fi semne ale unei afecţiuni grave. Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, întrebaţi un profesionist din domeniul sănătăţii înainte de utilizare. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. În caz de supradozaj, solicitaţi ajutor medical sau contactaţi imediat un centru de control al otrăvii. Atenţia medicală rapidă este critică atât pentru adulţi, cât şi pentru copii, chiar dacă nu observaţi nici un semn sausimptome.

Indicaţii

Temporarily relieves common cold/flu symptoms: Nasal congestion, sinus congestion & pressure, cough due to minor throat & bronchial irritation, cough to help you sleep, minor aches & pains, headache, fever, sore throat, runny nose & sneezing, reduces swelling of nasal passages, temporarily restores freer breathing through the nose, promotes nasal and/or sinus drainage.

Ingrediente

Active Ingredients (In Each 30 mL): Acetaminophen 650 mg,Dextromethorphan HBr 20 mg,Doxylamine succinate 12.5 mg,Phenylephrine HCl 10 mgInactive Ingredients: Citric Acid,FD&C Blue No. 1,FD&C Red No. 40,Flavor,Glycerin,Propylene Glycol,Purified Water,Saccharin Sodium,Sodium Benzoate,Sodium Chloride,Sodium Citrate,Sorbitol,Sucralose,Xanthan Gum

Direcții

Take only as directed. Only use the dose cup provided. Do not exceed 4 doses per 24 hrs. Adults & children 12 yrs & over: 30 mL every 4 hrs, children 4 to under 12 yrs: ask a doctor, children under 4 yrs: do not use.

Disclaimer legal

nu

Declarațiile cu privire la suplimente alimentare nu au fost evaluate de către FDA și nu sunt destinate pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boală sau stare de sănătate.

Dimensiuni produse

5,25 x 2,75 x 6,85 inchi; 1,5 lire

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Recently tracked orders

1 recent shipments
Order Number Carrier Final Mile Tracking Code Last Update Track
NC14689 Gls Group 984228922841 2026-07-21 Track

Avertisment

Suplimentele alimentare nu sunt medicamente. Produsele vândute pe acest site nu sunt destinate să diagnosticheze, trateze, vinde sau prevină vreo boală. Dacă aveți o afecțiune medicală, consultați întotdeauna un profesionist calificat în domeniul sănătății înainte de utilizare. Rezultatele individuale pot varia. Prin plasarea unei comenzi, sunteți de acord să respectați reglementările de import ale țării dumneavoastră. Acoperim dările și impozitele aplicabile acolo unde este specificat.

*Informații despre data expirării:
Vă rugăm să rețineți că data de expirare poate varia de la un lot la altul. Cu toate acestea, garantăm că toate produsele expediate clienților noștri au o durată de valabilitate validă și nu vor fi expirate la momentul livrării.