Sari la conținut
GoodSense pentru copii Relieiver lichid, Bubble Gum Flavor, Acetaminofen 160 mg/5 ml, Eficient Pain Relief/Fever Reductor pentru copii Vârsta 2-11, 4 Oz

Price:

34,49 lei


GoodSense pentru copii Relieiver lichid, Bubble Gum Flavor, Acetaminofen 160 mg/5 ml, Eficient Pain Relief/Fever Reductor pentru copii Vârsta 2-11, 4 Oz

https://nutricity.ro/shop/brswiei6cmdwafdo-goodsense-pentru-copii-relieiver-lichid-bubble-gum-flavor-acetaminofen-160-mg-5-ml-eficient-pain-relief-fever-reductor-pentru-copii-varsta-2-11-4-oz-122371 https://nutricity.ro/web/image/product.template/122371/image_1920?unique=5aacf24

Stock Expiry Date*: 07-04-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Relief eficient durere: Provoacă ameliorarea de dureri minore, inclusiv dureri de cap, dureri de dinţi, şi dureri în gât.
  • Aromă pentru copii: aromă de gumă de mestecat destinată să fie plăcută pentru copii.
  • Formula: Funcționează rapid pentru a oferi confort și ușurare. Ajută la reducerea eficientă a febrei.
  • Acetaminofen: Conține 160 mg de acetaminofen per 5 ml, un calmant de încredere și reductor de febră. A se utiliza numai conform instrucţiunilor.
  • Instrucţiuni de dozaj: Vezi ambalajul produsului pentru informaţii complete privind dozajul.

34,49 lei 34.49 RON 34,49 lei Taxe incluse

Not Available For Sale

(8,62 lei / fl oz)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Beneficii de produs
  • Dimensiuni element L x W x H
  • Utilizări specifice pentru produs
  • Tip de produs
  • Greutate element
  • Marca
  • Ingrediente

Această combinație nu există.

Contactați-ne
Medicamente Acetaminofen
Ingrediente Glicerină, Apă purificată, Aromă, Glycol, Caragenan, Benzoat de sodiu, Sulfat de calciu, Ingredient activ (în fiecare 5 ML), Fd&c Red #40, Butilparaben, Sirop de porumb de mare Fructoză, Celuloză microcristalină şi carboximetilceluloză Sodiu, D&c Red #33, Hidroxietilceluloză, Fosfat de sodiu tribazic, Soluţie Sorbitol, Scop: Acetaminofen 160 Mg, Reducetor de durere/febră. Ingrediente inactive: Acid citric anhidru
Beneficii de produs Controlul febrei
Dimensiuni element L x W x H 2,03 X 2 X 5.13 Inches
Utilizări specifice pentru produs Durere de gât
Tip de produs Medicamente
Greutate element 6.8 Once
Marca Bun simţ.
  • Buy Four or More Offer

    Obțineți 5% reducere când cumpărați 4 sau mai multe produse

  • Next Purchase Offer
    Obțineți o reducere de 5% la următoarea achiziție.
  • Ships From(Romania)
    Comenzile sunt procesate și expediate din Brooklyn, SUA.

  • Delivery Offer(Romania)
    Livrare gratuită pentru comenzile eligibile.
Delivery Detail
Timp estimat de livrare: 12–26 zile (internațional).
3–6 zile (domestic).
Safe Checkout
Finalizare de plată sigură garantată
Return Policy

Garanție de returnare de 30 de zile
Achiziții sigure susținute de suport pentru returnare de 30 de zile.

Free Return Pickup
Preluare gratuită pentru retur disponibilă
Ne ocupăm de retururi de la ușa dvs. fără costuri suplimentare.

 

GoodSense pentru copii Relieiver suspensie orală lichid, Gumă de mestecat aroma, este o soluţie eficientă pentru ameliorarea durerilor şi durerilor minore ale copilului dumneavoastră. Această suspensie orală este concepută pentru a reduce febra şi pentru a asigura ameliorarea durerilor de cap, durerilor de dinţi, dureri în gât şi alte dureri minore. Cu delicioasa sa aromă de gumă de mestecat, este uşor de administrat şi bine acceptată de copii. Fiecare doză de 5 ml conţine acetaminofen 160 mg, o ameliorare a durerii de încredere şi o reducere a febrei. Formula începe să lucreze rapid pentru a oferi confort, asigurându-se că copilul dumneavoastră stă confortabil toată ziua sau noaptea. Produsul vine cu o cupă dozatoare pentru o măsurare precisă şi uşoară. Instrucţiuni de dozaj: Pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 2 şi 11 ani, utilizaţi cupa dozatoare furnizată pentru a măsura doza corectă în funcţie de greutatea şi vârsta copilului dumneavoastră. Administraţi la fiecare 4 ore dacă este necesar, fără a depăşi 5 doze în 24 ore. Înainte de a începe un nou regim terapeutic, consultaţi-vă întotdeauna cu personalul medical. Vezi ambalajul produsului pentru dozare completăinformații.

Informaţii importante

Informații privind siguranța

Avertizare hepatică: Acest produs conţine acetaminofen. Dacă copilul dumneavoastră ia: mai mult de 5 doze în 24 de ore, care este cantitatea maximă zilnică; cu alte medicamente care conţin acetaminofen, se pot produce leziuni hepatice severe. Alertă de alergie: Acetaminofen poate provoca reacţii cutanate severe. Simptomele pot include: înroşirea pielii; vezicule; erupţii cutanate. Dacă apare o reacţie cutanată, opriţi utilizarea şi solicitaţi imediat ajutor medical. Avertizare în gât: Dacă durerea în gât este severă, persistă mai mult de 2 zile, este însoţită sau urmată de febră, dureri de cap, erupţii cutanate, greaţă sau vărsături, consultaţi imediat un medic. Nu utilizaţi: cu niciun alt medicament care conţine acetaminofen (prescripţie sau non-scripţie). Dacă nu sunteţi sigur dacă un medicament conţine acetaminofen, întrebaţi un medic sau un farmacist; dacă copilul dumneavoastră a avut vreodată o reacţie alergică la acest produs sau la oricare dintre componentele sale. Adresaţi-vă unui medic înainte de utilizare dacă copilul dumneavoastră are o boală hepatică. Adresaţi-vă medicului sau farmacistului înainte de utilizare dacă copilul dumneavoastră ia medicamentul de subţiere a sângelui warfarină. Când utilizaţi acest medicament nu depăşiţi doza recomandată (vezi avertizarea privind supradozajul). Opriţi utilizarea şi întrebaţi medicul dacă: durerea se agravează sau durează mai mult de 5 zile; febra se agravează sau durează mai mult de 3 zile; apar noi simptome; este prezentă roşeaţă sau umflare. Acestea ar putea fi semne ale unei afecţiuni grave. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. Avertisment privind supradozajul: În caz de supradozaj, solicitaţi ajutor medical sau contactaţi imediat un centru de control al otrăvii (1800-222222). Atenţia medicală rapidă este critică chiar dacă nuobservaţi orice semne sau simptome.

Ingrediente

Active ingredient (in each 5 mL), Purpose: Acetaminophen 160 mg, Pain reliever/fever reducer. Inactive ingredients: anhydrous citric acid, butylparaben, calcium sulfate, carrageenan, D&C red #33, FD&C red #40, flavor, glycerin, high fructose corn syrup, hydroxyethyl cellulose, microcrystalline cellulose and carboxymethylcellulose sodium, propylene glycol, purified water, sodium benzoate, sorbitol solution, tribasic sodium phosphate

Direcții

Acest produs nu conţine indicaţii sau avertismente complete pentru utilizare la adulţi. A nu se administra mai mult decât în mod direct (vezi avertizarea privind supradozajul). A se agita bine înainte de utilizare. (ml = mililitri). Găsiţi doza corectă în tabelul de mai jos. Dacă este posibil, folosiţi greutatea la doză; altfel folosiţi vârsta. Îndepărtaţi capacul protector al copilului şi apăsaţi doza copilului dumneavoastră în cupa dozatoare. Se repetă doza la fiecare 4 ore în timp ce simptomele durează. Nu daţi mai mult de 5 ori în 24 de ore. Greutate (lb); Vârsta (yr): Doza (ml) *. sub 24; sub 2 ani: adresaţi-vă medicului. 24-35; 2-3 ani: 5 ml. 36-47; 4-5 ani: 7,5 ml. 48-59; 6-8 ani: 10 ml. 60-71; 9-10 ani: 12,5 ml. 72-95; 11 ani: 15 ml. * sau conform recomandărilor medicului. Atenţie: utilizaţi numai dozatoare închise special concepute pentru utilizarea împreună cu acest produs. Nu utilizaţi niciun alt dispozitiv de dozare.

Disclaimer legal

Declarațiile cu privire la suplimente alimentare nu au fost evaluate de către FDA și nu sunt destinate pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boală sau stare de sănătate.

Dimensiuni produse

2,03 x 2 x 5.13 inchi; 6,8 uncii

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Recently tracked orders

1 recent shipments
Order Number Carrier Final Mile Tracking Code Last Update Track
NC14689 Gls Group 984228922841 2026-07-21 Track

Avertisment

Suplimentele alimentare nu sunt medicamente. Produsele vândute pe acest site nu sunt destinate să diagnosticheze, trateze, vinde sau prevină vreo boală. Dacă aveți o afecțiune medicală, consultați întotdeauna un profesionist calificat în domeniul sănătății înainte de utilizare. Rezultatele individuale pot varia. Prin plasarea unei comenzi, sunteți de acord să respectați reglementările de import ale țării dumneavoastră. Acoperim dările și impozitele aplicabile acolo unde este specificat.

*Informații despre data expirării:
Vă rugăm să rețineți că data de expirare poate varia de la un lot la altul. Cu toate acestea, garantăm că toate produsele expediate clienților noștri au o durată de valabilitate validă și nu vor fi expirate la momentul livrării.