Sari la conținut
Îngrijire de bază pentru copii Ibuprofen comprimate masticabile, 100 mg, Reliever durere și Reductor febră, Aroma portocalie, pentru dureri, dureri de gât, durere de dinți și ajutor de cap, 24 Conte

Price:

24,15 lei


Îngrijire de bază pentru copii Ibuprofen comprimate masticabile, 100 mg, Reliever durere și Reductor febră, Aroma portocalie, pentru dureri, dureri de gât, durere de dinți și ajutor de cap, 24 Conte

https://nutricity.ro/shop/brswgzlqoupayfiu-ingrijire-de-baza-pentru-copii-ibuprofen-comprimate-masticabile-100-mg-reliever-durere-si-reductor-febra-aroma-portocalie-pentru-dureri-dureri-de-gat-durere-de-dinti-si-ajutor-de-cap-24-conte-126721 https://nutricity.ro/web/image/product.template/126721/image_1920?unique=8d4d2d8

Stock Expiry Date*: 11-11-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Ingredient activ în de îngrijire de bază pentru copii Ibuprofen comprimate masticabile este ibuprofen 100 mg, calmant de durere și reductor de febră pentru copii; compara cu ingredientul activ al Motrin pentru copii
  • Tablete masticabile: alegerea convenabila pentru copii ibuprofen pentru familiile ocupate de azi; nu este nevoie de apa; aroma portocalie
  • Îngrijire de bază pentru copii Ibuprofen Tablete masticabile, calmant de durere și reductor de febră, medicamente pentru copii; special formulate pentru copii cu vârste cuprinse între 2-11 ani
  • Durere şi Febră Relief pentru copii: durează până la 8 ore pe doză; fără gluten, fără conservanţi
  • Medicamente antiinflamatorii nesteroidiene: ameliorarea durerii și reducerea febrei pentru copii; reduce febra și ameliorează durerile și durerile minore cauzate de răceală, gripă, dureri în gât, dureri de cap și dureri de dinți

Acest produs nu mai este disponibil.

  • Buy Four or More Offer

    Obțineți 5% reducere când cumpărați 4 sau mai multe produse

  • Next Purchase Offer
    Obțineți o reducere de 5% la următoarea achiziție.
  • Ships From(Romania)
    Comenzile sunt procesate și expediate din Brooklyn, SUA.

  • Delivery Offer(Romania)
    Livrare gratuită pentru comenzile eligibile.
Delivery Detail
Timp estimat de livrare: 12–26 zile (internațional).
3–6 zile (domestic).
Safe Checkout
Finalizare de plată sigură garantată
Return Policy

Garanție de returnare de 30 de zile
Achiziții sigure susținute de suport pentru returnare de 30 de zile.

Free Return Pickup
Preluare gratuită pentru retur disponibilă
Ne ocupăm de retururi de la ușa dvs. fără costuri suplimentare.

 

Comparativ cu ingredientul activ Motrin pentru copii. Ingredientul activ în îngrijirea de bază a copiilor Ibuprofen Chewable Tablets este ibuprofen 100 mg, un calmant de durere și de reducere a febrei pentru copii cu vârsta cuprinsă între 2 și 11. Ibuprofenul este un medicament antiinflamator nesteroidian (AINS) care reduce temporar febra şi asigură ameliorarea temporară a durerilor minore din cauza răcelii, gripei, durerilor în gât, durerilor de cap şi durerilor de dinţi, care durează până la 8 ore. Comprimatele masticabile cu aromă portocalie nu conţin conservanţi şi nu conţin gluten. Mestecaţi sau zdrobiţi comprimatele complet înainte de înghiţire.

Informaţii importante

Informații privind siguranța

Atenţionări: Alertă de alergie: Ibuprofen poate provoca o reacţie alergică severă, în special la persoanele alergice la aspirină. Simptomele pot include: urticarie, edem facial; astm bronşic (şuierătoare); şoc; înroşirea pielii; erupţii cutanate; vezicule. Dacă apare o reacţie alergică, opriţi utilizarea şi solicitaţi imediat ajutor medical. Avertisment privind sângerarea stomacului: Acest medicament conţine un AINS, care poate determina sângerări gastrice severe. Şansa este mai mare dacă copilul dumneavoastră: a avut ulcer gastric sau probleme de sângerare; ia o subţiere a sângelui (anticoagulant) sau medicament steroizi; ia alte medicamente care conţin prescripţie medicală sau AINS (aspirină, ibuprofen, naproxen sau altele); durează mai mult sau mai mult timp decât este indicat. Avertizare atac de cord şi accident vascular cerebral: AINS, cu excepţia aspirinei, cresc riscul de infarct miocardic, insuficienţă cardiacă şi accident vascular cerebral. Acestea pot fi fatale. Riscul este mai mare dacă utilizaţi mai mult decât este indicat sau mai mult decât este indicat. Avertizare în gât: Durere severă sau persistentă în gât sau durere în gât însoţită de febră mare, cefalee, greaţă şi vărsături pot fi grave. Adresaţi-vă imediat medicului. Nu utilizaţi mai mult de 2 zile şi nu administraţi copiilor cu vârsta sub 3 ani, cu excepţia cazului în care medicul recomandă acest lucru. Nu utilizaţi: dacă copilul a avut vreodată o reacţie alergică la ibuprofen sau la orice alt calmant/reductor de febră; chiar înainte sau după intervenţia chirurgicală pe cord. Adresaţi-vă medicului înainte de utilizare dacă: avertizarea privind sângerarea la stomac se aplică copilului dumneavoastră; copilul are antecedente de probleme la nivelul stomacului, cum ar fi arsuri la stomac; copilul are probleme sau probleme gravereacţii adverse determinate de administrarea de calmante sau de reducerea febrei; copilul nu a consumat lichide; copilul a pierdut mult lichid din cauza vărsăturilor sau diareei; copilul are tensiune arterială mare, boală cardiacă, ciroză hepatică, boală renală sau a avut accident vascular cerebral; copilul are astm bronşic; copilul ia diuretic. Adresaţi- vă unui medic sau farmacistului înainte de utilizare dacă copilul este: sub îngrijire medicală; dacă luaţi orice alt medicament. Atunci când utilizaţi acest produs: se poate produce senzaţie de arsură la nivelul gurii sau gâtului; se administrează cu alimente sau apă; se ia cu alimente sau lapte dacă apare disconfort gastric. Opriţi utilizarea şi întrebaţi medicul dacă: copilul prezintă oricare dintre următoarele semne de sângerare la stomac: se simte leşinat; vomită sânge; are scaune însângerate sau negre; are dureri de stomac care nu se îmbunătăţesc; copilul are simptome de probleme cardiace sau accident vascular cerebral: durere în piept; probleme de respiraţie; slăbiciune într-o parte sau într-o parte a corpului; vorbire înceţoşată; umflarea picioarelor; copilul nu prezintă nicio ameliorare în prima zi (24 ore) de tratament; febră sau durere se agravează sau durează mai mult de 3 zile; roşeaţă sau umflare este prezentă în zona dureroasă; apar orice simptome noi. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. În caz de supradozaj, solicitaţi ajutor medical sau contactaţi imediat un centru de control al otrăvii. (1800-222222). Fenilketonurics: conţine fenilalanină 6 mg percomprimate.

Ingrediente

Active ingredient (in each chewable tablet): Ibuprofen 100 mg (NSAID)* *nonsteroidal anti-inflammatory drug. Inactive ingredients: acesulfame potassium, ammonium glycyrrhizin, aspartame, carnauba wax, croscarmellose sodium, FD&C yellow no. 6 aluminum lake, hypromellose, magnesium stearate, mannitol, natural and artificial flavors, silicon dioxide, sodium lauryl sulfate, soybean oil, succinic acid.

Direcții

Indicaţii: mestecaţi sau zdrobiţi comprimatele complet înainte de înghiţire; acest produs nu conţine indicaţii sau avertismente complete pentru utilizare la adulţi; nu daţi mai mult decât aţi îndreptat; găsiţi doza corectă de mai jos. Dacă este posibil, utilizaţi greutatea la doză; utilizaţi altfel vârsta; dacă este necesar, repetaţi doza la fiecare 6-8 ore; nu utilizaţi mai mult de 4 ori pe zi. Sub 24 de lire sterline, sub 2 ani: cere un medic; 24-35 de lire sterline, varsta 2-3 ani, 1 comprimat; 36-47 de lire sterline, varsta 4-5 ani, 11⁄2 comprimate; 48-59 de lire sterline, varsta 6-8 ani, 2 comprimate; 60-71 de lire sterline, varsta 9-10 ani, 21⁄2 comprimate; 72-95 de lire sterline, varsta 11 ani, 3 comprimate.

Disclaimer legal

Declarațiile cu privire la suplimente alimentare nu au fost evaluate de către FDA și nu sunt destinate pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boală sau stare de sănătate.

Dimensiuni produse

2 x 2,88 x 2 inci; 1,13 uncii

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Recently tracked orders

1 recent shipments
Order Number Carrier Final Mile Tracking Code Last Update Track
NC14689 Gls Group 984228922841 2026-07-21 Track

Avertisment

Suplimentele alimentare nu sunt medicamente. Produsele vândute pe acest site nu sunt destinate să diagnosticheze, trateze, vinde sau prevină vreo boală. Dacă aveți o afecțiune medicală, consultați întotdeauna un profesionist calificat în domeniul sănătății înainte de utilizare. Rezultatele individuale pot varia. Prin plasarea unei comenzi, sunteți de acord să respectați reglementările de import ale țării dumneavoastră. Acoperim dările și impozitele aplicabile acolo unde este specificat.

*Informații despre data expirării:
Vă rugăm să rețineți că data de expirare poate varia de la un lot la altul. Cu toate acestea, garantăm că toate produsele expediate clienților noștri au o durată de valabilitate validă și nu vor fi expirate la momentul livrării.