Sari la conținut
Advil Sinus Congestion and Pain, Sinus Reliever Medicine, Pain Reliever and Fever Reductor with Ibuprofen and Fenilephrine HCl - 20 comprimate filmate

Price:

68,84 lei


Advil Sinus Congestion and Pain, Sinus Reliever Medicine, Pain Reliever and Fever Reductor with Ibuprofen and Fenilephrine HCl - 20 comprimate filmate

https://nutricity.ro/shop/brswkzyybycq2aa7-advil-sinus-congestion-and-pain-sinus-reliever-medicine-pain-reliever-and-fever-reductor-with-ibuprofen-and-fenilephrine-hcl-20-comprimate-filmate-95956 https://nutricity.ro/web/image/product.template/95956/image_1920?unique=98eabb6

Stock Expiry Date*: 28-03-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • Un pachet de 20 comprimate filmate de Advil Sinus Congestion and Pain, Sinus Reliever and Fever Reductor with Ibuprofen and Fenilephrine HCl
  • Advil ibuprofen 200 mg medicament pentru durere la adulţi ameliorează temporar febra, dureri minore de corp şi dureri de cap
  • Comprimatele de Fenilefrină HCl 10 mg asigură ameliorarea presiunii sinusale, ameliorarea congestiei nazale şi ameliorarea inflamaţiei nazale
  • Comprimatele filmate sunt ușor de portabil, astfel încât să puteți avea advil congestie relief gata ori de câte ori aveți nevoie
  • Medicina de congestie sinusală pentru adulți și copii cu 12 ani și mai în vârstă - adăugarea perfectă la dormitorul de colegiu esențiale
  • Luaţi unul dintre aceste comprimate decongestionante sinusale la fiecare 4 ore dacă este necesar pentru simptome.
  • HSA și produsul eligibil FSA

68,84 lei 68.84 RON 68,84 lei Taxe incluse

Not Available For Sale

(3,44 lei / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Marca
  • Număr de unități
  • Formular element
  • Beneficii de produs
  • Numărul de elemente
  • Forma de dozaj
  • Producătorul
  • Dimensiuni element L x W x H
  • Ingrediente
  • Tip de produs
  • Utilizări specifice pentru produs
  • Ingrediente active
  • UPC
  • Numărul de identificare comercială globală
  • Numele tipului de pachet
  • Publicul țintă
  • Număr de conținut net
  • Marca
  • Tip de produs
  • Ingrediente
  • Numele mărcii
  • Descrierea intervalului de vârstă
  • Tipul containerului
  • Numărul părții producătorului
  • Număr model
  • Dimensiuni elemente
  • Numele articolului Nype
  • Caracteristici suplimentare
  • Utilizarea ţintă a părţii corpului

Această combinație nu există.

Contactați-ne
Medicină sinusală
Ingrediente Glicerină, Aromă artificială, Sucraloză, Dioxid de titan, Ceară Carnauba, Hipromeloză, laurilsulfat de sodiu, Talc, Lecitină, trigliceride medii, acid stearic, celuloză microcristalină, Maltodextrină, polidextroză, croscarmeloză sodică, Amidon de porumb, acid lactic, alcool polivinilic, Triacetină, Amidon pregelatinizat, Xanthan Gum., Dioxid de siliciu coloidal, Pharmaceutical Ink, Synthetic Iron Oxide, Active Ingredients: (In each tablet) Ibuprofen 200mg (NSAID)* - Fever Reducer/Pain Reliever. Phenylephrine HCI 10mg - Nasal decongestant. *nonsteroidal anti-inflammatory drug, Inactive Ingredients: Acesulfame Potassium, Propyl Gallate
Ingrediente active Fenilefrină Hcl, Ibuprofen
Ingrediente Microcristalină, Sucraloză, Glicerină, Dextroză, Acid stearic, Aromă artificială, Lecitină, Dioxid de siliciu coloidal, Maltodextrină, Cerneală farmaceutică, Alcool, Talc, Dioxid de titan, Triacetină, Ceară Carnauba, Hipromeloză, Amidon pregelatinizat, Amidon de porumb, Trigliceride cu lanţ mediu, Acid lactic, Xanthan Gum., Reliever durere, Ingrediente inactive: Acessulfam Potasiu, Croscarmeloză sodică, Galat de propil, Lauril sulfat de sodiu, Oxid de fier
Marca Advil
Număr de unități 20 Conte
Formular element Comprimat
Beneficii de produs Ameliorarea durerii
Numărul de elemente 1
Forma de dozaj Comprimate
Producătorul Haleon US Services Inc.
Dimensiuni element L x W x H 4. 5 X 4 X 4. 5 Inches
Tip de produs Medicină sinusală
Utilizări specifice pentru produs Congestia nazală
UPC 305730199216
Numărul de identificare comercială globală 00305730199216
Numele tipului de pachet Flacon
Publicul țintă Unisex-adulți
Număr de conținut net 20 Count
Marca Advil
Tip de produs Medicamente
Numele mărcii Advil
Descrierea intervalului de vârstă Adulţi
Tipul containerului Cutie
Numărul părții producătorului F00573019921D
Număr model 305730199216
Dimensiuni elemente 4.5 x 4 x 4.5 inches
Numele articolului Nype Sinus Congestion and Pain Medication
Caracteristici suplimentare Acţiune rapidă
Utilizarea ţintă a părţii corpului Întregul corp
  • Buy Four or More Offer

    Obțineți 5% reducere când cumpărați 4 sau mai multe produse

  • Next Purchase Offer
    Obțineți o reducere de 5% la următoarea achiziție.
  • Ships From(Romania)
    Comenzile sunt procesate și expediate din Brooklyn, SUA.

  • Delivery Offer(Romania)
    Livrare gratuită pentru comenzile eligibile.
Delivery Detail
Timp estimat de livrare: 12–26 zile (internațional).
3–6 zile (domestic).
Safe Checkout
Finalizare de plată sigură garantată
Return Policy

Garanție de returnare de 30 de zile
Achiziții sigure susținute de suport pentru returnare de 30 de zile.

Free Return Pickup
Preluare gratuită pentru retur disponibilă
Ne ocupăm de retururi de la ușa dvs. fără costuri suplimentare.

 

Advil Sinus Congestion and Pain medicine combină viteza și puterea Advil cu un decongestionant nazal dovedit pentru ameliorarea rapidă, puternică a simptomelor reci. Acest calmant de durere, reductor de febră şi medicament sinusal pentru adulţi uşurează o varietate de simptome reci, inclusiv congestia nazală, presiunea sinusurilor nazale şi umflarea nazală, împreună cu febră, dureri minore de corp şi dureri de cap. Fiecare dintre aceste comprimate de Advil conţine ibuprofen 200 mg, un medicament pentru durere şi reducerea febrei, şi fenilefrină HCl 10 mg, un medicament adult decongestionant nazal pentru a ajuta la ameliorarea congestiei nazale. Advil medicament de relief sinusurilor este non-drowsy, oferindu-vă ameliorarea rapidă a simptomelor într-un singur comprimat în timp ce vă permite să obțineți pe cu ziua sau noaptea. Aceste comprimate de ibuprofen sunt ușor portabile, astfel încât să puteți avea medicament sinusal zi gata ori de câte ori și oriunde simptomele grevă. Pregateste-te sa te intorci la facultate cu incredere si sa te asiguri ca esti pregatit pentru orice iti iese in cale anul academic. Aveţi încredere în Advil pentru a vă controla răceala şi sinusurilesimptome.

Informaţii importante

Informații privind siguranța

Alertă de alergie: Ibuprofen poate provoca o reacţie alergică severă, în special la persoanele alergice la aspirină. Simptomele pot include: urticarie, edem facial, astm bronşic (şuierătoare), şoc, înroşirea pielii, erupţii cutanate tranzitorii, vezicule. Dacă apare o reacţie alergică, opriţi utilizarea şi solicitaţi imediat ajutor medical. Avertisment privind sângerarea stomacului: Acest medicament conţine un AINS, care poate determina sângerări gastrice severe. Şansele sunt mai mari dacă: sunteţi în vârstă de 60 de ani sau mai mare, aţi avut ulcer gastric sau probleme de sângerare, luaţi un medicament anticoagulante sau steroizi, luaţi alte medicamente care conţin prescripţie medicală sau AINS fără prescripţie medicală [aspirină, ibuprofen, naproxen sau altele], luaţi mai mult sau pentru o perioadă mai lungă de timp decât aţi recomandat. Avertizare atac de cord şi accident vascular cerebral: AINS, cu excepţia aspirinei, cresc riscul de infarct miocardic, insuficienţă cardiacă şi accident vascular cerebral. Acestea pot fi fatale. Riscul este mai mare dacă utilizaţi mai mult decât este indicat sau mai mult decât este indicat. Nu se utilizează la copii cu vârsta sub 12 ani, deoarece acest produs conţine prea multe medicamente pentru copiii cu vârsta sub această vârstă. Dacă aţi avut vreodată o reacţie alergică la orice alt calmant/reductor de febră. Chiar înainte sau după operaţia pe cord. Dacă luaţi în prezent un inhibitor al monoaminooxidazei (IMA) pe bază de reţetă (anumite medicamente pentru depresie, afecţiuni psihice sau emoţionale sau boala Parkinson) sau timp de 2 săptămâni după oprirea medicamentului IMAO. Dacă nu ştiţi dacă medicamentul dumneavoastră de prescripţie medicală conţine IMAO, adresaţi- vă medicului sau farmacistului înainte de a lua acest medicament. Adresaţi-vă mediculuiînainte de utilizare dacă aveţi un avertisment privind sângerarea stomacului. Aveţi probleme sau reacţii adverse grave în urma administrării de calmante sau a reducerii febrei. Ai avut probleme cu stomacul, cum ar fi arsuri la stomac. Aveţi tensiune arterială mare, boli de inimă, ciroză hepatică, boli de rinichi, astm bronşic sau aţi avut un accident vascular cerebral. Luaţi un diuretic. Adresaţi- vă medicului sau farmacistului înainte de utilizare dacă copilul este în grija medicului pentru orice afecţiune gravă. administrarea oricărui alt medicament care conţine fenilefrină sau orice alt decongestionant nazal. Luând aspirină pentru atac de cord sau accident vascular cerebral, deoarece ibuprofen poate reduce acest beneficiu la aspirină. Iau orice alt drog. Când utilizaţi acest medicament luaţi cu alimente sau lapte dacă apare disconfort gastric. Opriţi utilizarea şi întrebaţi un medic dacă prezentaţi oricare dintre următoarele semne de sângerare la nivelul stomacului: senzaţie de leşin, vărsături cu sânge, scaune însângerate sau negre, dureri de stomac care nu se îmbunătăţesc. Aveţi simptome de probleme cardiace sau accident vascular cerebral: durere în piept, probleme de respiraţie, slăbiciune într-o parte sau parte a corpului, vorbire neclară, umflarea picioarelor. Durerea se agravează sau durează mai mult de 7 zile. Febra sau durerea se agravează sau durează mai mult de 3 zile. Congestie nazală durează mai mult de 7 zile. Simptomele continuă sau se agravează. În zona dureroasă există roşeaţă sau umflare. Devii nervos, ameţit sau nedormit. Apar orice simptome noi. Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, întrebaţi un profesionist din domeniul sănătăţii înainte de utilizare. este deosebit de important să nu utilizaţi ibuprofen în ultimele 3 luni de sarcină decât dacă:indicat să facă acest lucru de către un medic deoarece poate provoca probleme la făt sau complicaţii în timpul naşterii. A nu se lăsa la îndemâna copiilor. În caz de supradozaj, solicitaţi ajutor medical sau contactaţi imediat un centru de control al otrăvii.

Ingrediente

Ingrediente active: (În fiecare comprimat) Ibuprofen 200 mg (AINS) * - Reductor de febră/Reliever. Fenilephrine HCI 10mg - Nasal decongestionant. *medicament antiinflamatoare nesteroidiene; Ingrediente inactive: Acesulfame Potasic, Arovă artificială, Ceară Carnauba, Silicon coloidal Dioxid, Amidon de porumb, Croscarmeloză sodică, Glicerină, Hipromeloză, Acid lactic, Lecitin, Maltodextrin, Trigliceride cu lanţ mediu, Celuloză microcristalină, Cernel farmaceutic, Polidextroză, Alcool polivinilic, Amidon pregelatinizat, Galat de propil, Lauril sulfat de sodiu, Acid stearic, Sucraloză, Oxid sintetic de fier, Talc, Dioxid de titan, Triacetină, Xanthan Gum.

Disclaimer legal

Declarațiile cu privire la suplimente alimentare nu au fost evaluate de către FDA și nu sunt destinate pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boală sau stare de sănătate.

Dimensiuni produse

4, 5 x 4 x 4, 5 inchi; 0, 63 uncii

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Recently tracked orders

1 recent shipments
Order Number Carrier Final Mile Tracking Code Last Update Track
NC14689 Gls Group 984228922841 2026-07-21 Track

Avertisment

Suplimentele alimentare nu sunt medicamente. Produsele vândute pe acest site nu sunt destinate să diagnosticheze, trateze, vinde sau prevină vreo boală. Dacă aveți o afecțiune medicală, consultați întotdeauna un profesionist calificat în domeniul sănătății înainte de utilizare. Rezultatele individuale pot varia. Prin plasarea unei comenzi, sunteți de acord să respectați reglementările de import ale țării dumneavoastră. Acoperim dările și impozitele aplicabile acolo unde este specificat.

*Informații despre data expirării:
Vă rugăm să rețineți că data de expirare poate varia de la un lot la altul. Cu toate acestea, garantăm că toate produsele expediate clienților noștri au o durată de valabilitate validă și nu vor fi expirate la momentul livrării.