Sudated PE Congestia sinusală Ziua + Night Putere maximă Decongestant & Antihistaminice Tablete cu Fenilephrine HCl & difenhidramină HCl, ajută Nasal & Sinus Presiune & congestie, 20 ct
Stock Expiry Date*: 15-04-2027
100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!
- 20-număr de Sudafed PE Sinus congestie zi + noapte Putere maximă Decongestionant Medicamente Tablete pentru a ameliora temporar presiunea sinusurilor şi congestia sinusurilor atât pentru zi cât şi pentru noapte
- Fiecare ambalaj multiplu conţine 20 comprimate de decongestionant nazal, 12 comprimate pe timp de zi şi 8 comprimate pe timp de noapte pentru ameliorarea simptomelor puternice pe tot parcursul zilei şi în timp ce dormiţi.
- Fiecare doză zilnică şi pe timp de noapte conţine 10 miligrame de HCl nazal decongestionant de fenilefrină per comprimat şi fiecare doză pe timp de noapte conţine de asemenea 25 miligrame per comprimat de clorhidrat de antihistaminice difenhidramină
- Ambele formule ajută la ameliorarea presiunii sinusale și congestia sinusurilor, precum și congestia nazală din cauza răcelii comune, febra fânului sau alergii respiratorii superioare. Comprimatele pe timp de noapte ameliorează, de asemenea, strănutul, secreţiile nazale, mâncărimile, ochii acuvioşi şi mâncărimile la nivelul gâtului sau nasului.
- Din #1 farmacist recomandat brand printre decongestionanți OTC orale, această formulă de putere maximă poate fi utilizat de către adulți și copii 12 ani și mai în vârstă pentru ameliorarea simptomelor puternice
| Beneficii de produs | Suport respirator, Controlul febrei, Relief gât, Controlul răcelii şi al gripei, Congestia sinusală, Relief de presiune, Ajutor de congestie nazală |
| Ingrediente | Dioxid de titan, Talc, stearat de magneziu, Celuloză microcristalină, Polietilenă Glycol, alcool polivinilic, Glicolat de amidon de sodiu, Amidon modificat, Amidon pregelatinizat, powdered cellulose, FD&C red no. 40 aluminum lake, FD&C yellow no. 6 aluminum lake, FD&C Blue No. 1 Lake aluminiu, D&C yellow no. 10 aluminum lake, Sudafed PE Congestion (Daytime)Active ingredient (in each tablet)Phenylephrine HCl 10 mg PurposeNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax, titanium dioxide Sudafed PE Congestion + Allergy (Nighttime)Active ingredients (in each tablet)Diphenhydramine HCl 25 mgPhenylephrine HCl 10 mgPurposeAntihistamineNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax |
| Ingrediente active | Fenilefrină Hcl, Difenhidramină Hcl |
| Ingrediente | Talc, Stea de magneziu, Dioxid de titan, Alcool polivinilic, Amidon pregelatinizat, Celuloză microcristalină, Polietilenă Glycol, Celuloză sub formă de pulbere, Amidon modificat, Glicolat de amidon de sodiu, Fd&c Blue No. 1 Lake de aluminiu, Fd&c Red No. 40 Lake aluminiu, Fd&c Galben Nr. 6 Lac de aluminiu, D&c Yellow No. 10 Aluminum Lake, Ingrediente active (în fiecare comprimat) fenilefrină Hcl 10 Mg Ingrediente deconstantante inactive Carnauba, Dioxid de titan Sudafed Pe Congestia + Ingrediente active (în fiecare comprimat) difenhidramină Hcl 25 Mgfenilephrine Hcl 10 Ingrediente deconstantante inactive Mgfuctiveantihistaminale Carnauba |
| Marca | Sudafed |
| Număr de unități | 20 Conte |
| Formular element | Comprimat |
| Greutate element | 0,04 Lire |
| Numărul de elemente | 1 |
| Forma de dozaj | Comprimate |
| Producătorul | Kenvue |
| Dimensiuni element L x W x H | 0, 64 X 4, 56 X 2, 88 Inches |
| Tip de produs | Medicină sinusală |
| Utilizări specifice pentru produs | Presiunea sinusală |
| UPC | 300450113214 |
| Numărul de identificare comercială globală | 00300450113214 |
| Numele tipului de pachet | R |
| Publicul țintă | Unisex-adulți |
| Număr de conținut net | 20 Count |
| Tip de produs | Medicamente |
| Greutate element | 0,04 Lire |
| Marca | Sucad |
| Numele mărcii | Sudafed |
| Descrierea intervalului de vârstă | Adulţi |
| Tipul containerului | Cutie |
| Numărul părții producătorului | 503835 |
| Număr model | 503835 |
| Dimensiuni elemente | 0.64 x 4.56 x 2.88 inches |
| Caracteristici suplimentare | Ţinta |
| Utilizarea ţintă a părţii corpului | Ochi |
-
Obțineți 5% reducere când cumpărați 4 sau mai multe produse
-
Obțineți o reducere de 5% la următoarea achiziție.
-
Comenzile sunt procesate și expediate din Brooklyn, SUA.
-
Livrare gratuită pentru comenzile eligibile.
3–6 zile (domestic).
Garanție de returnare de 30 de zile
Achiziții sigure susținute de suport pentru returnare de 30 de zile.
SKU |
BRSWGZ3RBEFB4AI2 |
Categorie |
Asistenţa medicală , Over-the-counter medicamente , Alergie, sinus și astm , Medicină sinusală |
Barcode |
300450113214 |
Tags |
Obține o ameliorare puternică de presiune sinusală și congestie sinusală cu SUDAFED PE Congestion Day + Night Maxime Putere Decongestant Tablets. Din # 1 farmacist recomandat brand printre decongestionante OTC orale, acest ambalaj multiplu conține atât comprimate pe timp de zi, cât și pe timp de noapte pentru ameliorarea eficientă a simptomelor multiple. Atât formulele de zi și de noapte conțin 10 miligrame de HCl fenilefrină decongestionant nazal pentru a ameliora temporar congestia sinusurilor și presiunea, precum și congestia nazală din cauza răcelii comune, febra fânului, sau alergii respiratorii superioare. Medicamentul decongestionant pe timp de noapte conţine, de asemenea, 25 mg de clorhidrat de antihistaminice difenhidramină pe comprimat, care acţionează pentru ameliorarea temporară a strănutului, secreţiei nazale, senzaţiei de mâncărime la nivelul ochilor, apei şi mâncărimi la nivelul gâtului sau nasului pentru a vă ajuta să dormiţi noaptea. Acest medicament cu concentraţie maximă poate fi utilizat de adulţi şi copii cu vârsta de 12 ani şi peste pentru o presiune puternică a sinusurilor şi congestieuşurare.
Informaţii importante
Safety Information
Keep out of reach of children. Store at room temperature. Do not use if seal is broken.
Ingrediente
Sudafed PE Congestion (Daytime)Active ingredient (in each tablet)Phenylephrine HCl 10 mg PurposeNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax, D&C yellow no. 10 aluminum lake, FD&C red no. 40 aluminum lake, FD&C yellow no. 6 aluminum lake, magnesium stearate, microcrystalline cellulose, modified starch, polyethylene glycol, polyvinyl alcohol, powdered cellulose, pregelatinized starch, sodium starch glycolate, talc, titanium dioxide Sudafed PE Congestion + Allergy (Nighttime)Active ingredients (in each tablet)Diphenhydramine HCl 25 mgPhenylephrine HCl 10 mgPurposeAntihistamineNasal decongestantInactive ingredients carnauba wax, FD&C blue no. 1 aluminum lake, magnesium stearate, microcrystalline cellulose, modified starch, polyethylene glycol, polyvinyl alcohol, powdered cellulose, pregelatinized starch, sodium starch glycolate, talc, titanium dioxide
Direcții
Congestia PE (Ziua) Nu luaţi comprimatele zi şi noapte în acelaşi timp. Nu luaţi mai mult de 6 comprimate într-o perioadă de 24 de ore. Ia-o aşa cum ţi-am spus. Important: Citiţi toate informaţiile despre produs înainte de utilizare. Păstraţi cutia pentru informaţii importante. Adulţi şi copii cu vârsta de 12 ani şi peste luaţi 1 comprimat la fiecare 4 ore nu luaţi mai mult de 6 comprimate la 24 ore la copii cu vârsta sub 12 ani întrebaţi un medicAlţi magazin de informaţii între 20-25 gradeC (68-77 gradeF) Congestia de PE udaţi + Alergia (o noapte) adulţi şi copii 12 ani şi peste luaţi 1 comprimat la fiecare 4 ore nu luaţi mai mult de 6 comprimate la 24 ore la copii cu vârsta sub 12 ani întrebaţi un medicAlte informaţii magazin între 20-25 gradeC (68-77 grade F) Întrebări sau comentarii? apel 1-888-217-2117 (fără taxă) sau 215-273-8755 (colectare)
Disclaimer legal
Declarațiile cu privire la suplimente alimentare nu au fost evaluate de către FDA și nu sunt destinate pentru a diagnostica, trata, vindeca sau preveni orice boală sau stare de sănătate.
Dimensiuni produse
0,64 x 4,56 x 2,88 inchi; 0,64 uncii
Shipping & Delivery
At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.
Domestic Shipping :
Orders are typically delivered within 3–6 business days.
International Shipping:
Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.
You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.
Recently tracked orders
| Order Number | Carrier | Final Mile Tracking Code | Last Update | Track |
|---|---|---|---|---|
| NC14689 | Gls Group | 984228922841 | 2026-07-21 | Track |
Avertisment
Suplimentele alimentare nu sunt medicamente. Produsele vândute pe acest site nu sunt destinate să diagnosticheze, trateze, vinde sau prevină vreo boală. Dacă aveți o afecțiune medicală, consultați întotdeauna un profesionist calificat în domeniul sănătății înainte de utilizare. Rezultatele individuale pot varia. Prin plasarea unei comenzi, sunteți de acord să respectați reglementările de import ale țării dumneavoastră. Acoperim dările și impozitele aplicabile acolo unde este specificat.
*Informații despre data expirării:
Vă rugăm să rețineți că data de expirare poate varia de la un lot la altul. Cu toate acestea, garantăm că toate produsele expediate clienților noștri au o durată de valabilitate validă și nu vor fi expirate la momentul livrării.









